Yhteystiedot

Elävä Kainuu LEADER ry
Kauppakatu 20 (c/o Suomussalmen kunta)
89600 Suomussalmi
Y-tunnus: 1067949-1
toimisto@kainuuleader.fi

Toimisto avoinna: ti - to klo 9.00 - 15.00
Palvelun varmistamiseksi pyydämme sopimaan tapaamiset ja neuvonnat aina etukäteen puhelimitse tai sähköpostilla. Käytössämme on etäyhteytenä Microsoft Teams-sovellus.

Toiminta-alue:
Hyrynsalmi, Kuhmo, Ristijärvi, Sotkamo, Suomussalmi

Toiminnanjohtaja


Paula Seppänen
Puh. 040 156 2210
paula.seppanen@kainuuleader.fi

Hankeneuvoja


Eeva-Liisa Kemppainen
Puh. 040 774 2080
eeva-liisa.kemppainen@kainuuleader.fi

Vapaat verkostot -hankevetäjä
HANKKEEN ESITTELY

HALLITUS


Hallituksen puheenjohtaja


Kalle Hoppula (Y), puheenjohtaja
Sotkamo
Puh. 040 706 0077
kalle.hoppula@kuolaniemi.fi

Hallituksen varapuheenjohtaja


Valitaan 23.9.2020

Varsinainen jäsen


Jonna Herva (A)
Ristijärvi
Puh. 040 043 7655
jonna.herva@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen


Jari Lindeman (A)
Sotkamo
Puh. 040 547 5557
jk.lindeman@gmail.com

Varsinainen jäsen


Niina Mönttinen (A)
Hyrynsalmi
Puh. 050 368 4694
niinamonttinen80@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen


Leena Heikura-Tolonen (A)
Hyrynsalmi
Puh. 044 344 8501
leenaheikura@gmail.com

Varsinainen jäsen


Outi Karjalainen (A)
Suomussalmi
Puh. 040 720 7983
kata.karjalainen@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen


Marjut Kyllönen (A)
Suomussalmi
Puh. 050 517 5995
marjut.kyllonen@suomussalmi.fi

Varsinainen jäsen


Helena Steinberg-Nivalainen (Y)
Sotkamo
Puh. 040 581 6538
helena.steinberg@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen


Matti Pesonen (Y)
Kuhmo
Puh. 045 841 1630
mppesonen@gmail.com

Varsinainen jäsen


Philip Donner (Y)
Kuhmo
Puh. 0400 404 555
pdonner@znak.fi

Henkilökohtainen varajäsen


Antti Jokela (Y)
Kuhmo
Puh. 044 523 4220
antti.jokela@kuhmo.net

Varsinainen jäsen


Arto Tolonen (Y)
Ristijärvi
Puh. 044 515 7181
tolonen.arto@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen


Kirsi Sahrman-Hauhia (Y)
Suomussalmi
Puh. 050 912 7969
kirsi.sh@gmail.com

Varsinainen jäsen


Taisto Keränen (J)
Hyrynsalmi
Puh. 040 501 0709
taisto.keranen@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen


Tarja Lukkari (J)
Sotkamo
Puh. 0400 372 082
tarja.lukkari@kamk.fi

Varsinainen jäsen


Matti Pääkkönen (J)
Kuhmo
Puh. 044 348 2003
mattipaakkonen48@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen


Hannu Korhonen (J)
Sotkamo
Puh. 040 528 2387
habakorhonen1@gmail.com

Varsinainen jäsen


Keijo Mulari (J)
Suomussalmi
Puh. 040 591 6794
keijo.mulari@suomussalmi.fi

Henkilökohtainen varajäsen


Ella Mustakangas (J)
Sotkamo
Puh. 050 514 4488
ella.mustakangas@sotkamo.net

Maaseudun asukkaiden edustaja: A
Yhteisön edustaja: Y
Paikallisen julkisen hallinnon edustaja: J

Toimiston sijainti kartalla

Sivu päivitetty 9.9.2020