Yhteystiedot

Elävä Kainuu LEADER ry
Kidekuja 2
88610 Vuokatti
toimisto@kainuuleader.fi


Toimipisteet Sotkamossa ja Suomussalmella:
Kidekuja 2
88610 Vuokatti

Kauppakatu 20
89600 Suomussalmi


Toiminta-alue:
Hyrynsalmi, Kuhmo, Ristijärvi, Sotkamo, Suomussalmi

Toiminnanjohtaja


Pirjo Heikkinen
Kidekuja 2
88610 Vuokatti
Puh. 050 554 1992
pirjo.heikkinen@kainuuleader.fi

Hankeneuvoja


Paula Seppänen
Kauppakatu 20
89600 Suomussalmi
Puh. 040 156 2210
paula.seppanen@kainuuleader.fi

Hallituksen puheenjohtaja


Arto Tolonen
Alakyläntie 11 as 1
88440 Jokikylä
Puh. 044 515 7181
tolonen.arto@gmail.com

Hallituksen varapuheenjohtaja


(valitaan 30.5. hallituksen järjestäytymiskokouksessa)

Hallituksen varsinaiset jäsenet


Matti Pihlajamaa (A)
(Asuinkunta Suomussalmi)
Puh. 044 370 2141
matti.pihlajamaa@iki.fi

Henkilökohtaiset varajäsenet



Anne Huotari (A)
Raiskiontie 539
88900 Kuhmo
Puh. 0400 711 583
anneh88@hotmail.com

Alpo Heikkinen (Y)
Kuhmontie 85 B
89600 Suomussalmi
Puh. 0400 186 021
alpo.heikkinen@pp.sak.fi

Raija Heikkinen (Y)
Rauhalantie 20
89600 Suomusalmi
Puh. 040 867 4741
raijahei@pp.inet.fi

Leena Heikura-Tolonen (A)
Välitie 11
89400 Hyrynsalmi
Puh. 044 344 8501
leenaheikura@gmail.com

Terhi Pitkänen (A)
Kajaanintie 8
89400 Hyrynsalmi
Puh. 050 413 9991
terhi.pitkanen@netti.fi

Tarja Lukkari (J)
Harakankuja 14 B 1
88600 Sotkamo
Puh. 0400 372 082
tarja.lukkari@kamk.fi

Markku Suutari (J)
Pohjavaarantie 157 A
88490 Pohjavaara
Puh. 040 5037 144
suutari.markku@gmail.com

Kati Rita (A)
Ahmolahdentie 8
88400 Ristijärvi
Puh. 045 1052 371
kati.i.rita@gmail.com

Jari Lindeman (A)
Kivirinteentie 9
88610 Vuokatti
Puh. 040 547 5557
jk.lindeman@gmail.com

Arto Tolonen (Y), puheenjohtaja
Alakyläntie 11 as 1
88440 Jokikylä
Puh. 044 515 7181
tolonen.arto@gmail.com

Eeva-Liisa Kemppainen (Y)
Hallamaantie 33 B
89400 Hyrynsalmi
Puh. 0400 7868 219
eeva-liisa.kemppainen@hyrynsalmi.net

Antti Jokela (Y)
Suvirinteentie 219 B
88900 Kuhmo
Puh. 044 523 4220
antti.jokela@kuhmo.net

Helena Malinen (Y)
Petäjäniementie 155
88930 Lentiira
Puh. 050 3737 444
helena.malinen@hotmail.fi

Pekka Oikarinen (J)
Laskutie 1
89400 Hyrynsalmi
Puh. 044 710 4401
pekka.oikarinen@hyrynsalmi.fi

Sakari Seppänen (J)
Petäjävaarantie 11
88600 Sotkamo
Puh. 045 317 9050
sakari.seppanen@vuokatti.net

Juhana Juntunen (J)
PL 15
88900 Kuhmo
Puh. 044 725 5222
juhana.juntunen@kuhmo.fi

Mikko Juntunen (J)
Ritamaantie 1
89600 Suomussalmi
Puh. 050 376 1772
mikko.j@suomussalmi.net

Yhteisön edustaja: Y
Paikallisen julkisen hallinnon edustaja: J
Maaseudun asukkaiden edustaja: A

Toimistojen sijainnit kartalla

Sivu päivitetty 27.9.2016